Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnie dni na sportowo

Aldona Świtała, Robert Skotarek

We wtorek 19 czerwca 2018 roku na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu odbyły się XXIV Pływackie Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu. W zawodach tych wzięli udział uczniowie klas I-VII i II-III klas gimnazjalnych, zarówno z klas pływackich, jak i pozostałych klas.

Klasy I pokonywały dystans 25 m sposobem dowolnym i każdy uczestnik otrzymał dyplom „Już pływam”. Klasy II-III rywalizowały na dystansach 25m stylem grzbietowym, klasycznym i dowolnym. W takich samych konkurencjach rywalizowali uczniowie klas IV-VII niepływackich.

Natomiast uczniowie klas pływackich, oraz uczniowie klas II-III gimnazjalnych ścigali się na dystansach: 50m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym i 50m stylem dowolnym.

Ponadto na początku zawodów odbyły się dwie próby bicia rekordów w wyścigach sztafetowych. Nowy rekord ustanowili chłopcy (kategoria do lat 15) w sztafecie 4x50m stylem zmiennym (01:58,09). Skład sztafety: Kacper Bidowaniec, Alan Fetera, Bruno Maruwka, Maciej Ciemniak.

 

W środę, tj. 20 czerwca, na stadionie OSiR odbył się, jak co roku, Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu.

W zmaganiach mają możliwość wykazania się całe klasy, ponieważ priorytetowym punktem regulaminu naszych wewnętrznych zawodów średniodystansowych jest jak największa frekwencja uczestników danej klasy, która weźmie udział w biegu. Każdy z zawodników i zawodniczek zdobywa punkt dla swojego zespołu klasowego.

W tym roku Puchar przechodni wywalczyła klasa I a, której wychowawczynią jest Pani Justyna Przyjemska.

Drugie miejsce zajęła klasa V b, a najniższy stopień podium przypadł klasie VI a.

 

 Po dwudniowej rywalizacji w środowe przedpołudnie cała społeczność szkolna spotkała się na boisku, by podsumować dokonania sportowe - wręczono puchary, dyplomy, ale i doceniono uczniów w innych dziedzinach. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy dokonali największego postępu w ciągu roku. Przy tej okazji Stowarzyszenie Uśmiech Czwórki działające przy szkole doceniło nagrodami tych uczniów, którzy wielokrotnie reprezentowali szkołę w różnorodnych konkursach czy występach lub działali w wolontariacie. Miłą niespodziankę Stowarzyszenie sprawiło klasie V b, która otrzymała bilety do kina za najwyższą frekwencję w szkole.

Zachęcamy do wszechstronnego udziału w życiu szkoły w kolejnym roku!

 

Odsłony: 1851