I Powiatowy Konkurs Instrumentalny „Młody Wirtuoz”

Anna Walus-Laskowska, Przemysław Maćkowiak, Tomasz Garbaliński

Nasza szkoła wraz z nauczycielami p. Anną Walus-Laskowską, p. Przemysławem Maćkowiakiem oraz p. Tomaszem Garbalińskim zorganizowała pierwszy konkurs instrumentalny.

We wspomnianym wydarzeniu zaprezentowało się 40 uczestników z rawickiego powiatu, prezentując swoje umiejętności na: saksofonie, pianinie, keyboardzie, gitarze, flecie prostym, flażolecie, klarnecie oraz skrzypcach. Uczestnicy występowali w 3 kategoriach. Jury w składzie p. Magdalena Nowacka oraz p. Hubert Samelczak przez kilka godzin oceniało popisy młodych wirtuozów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa, a dla zwycięzców komisja przydzieliła od I do III miejsca oraz wyróżnienia. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Finaliści konkursu zaprezentowali swoje umiejętności na rawickim rynku podczas Dni Rawicza 2018.

Przeprowadzony konkurs umożliwił uczestnikom zaprezentowanie swoich umiejętności instrumentalnych, a tym samym popularyzację muzyki instrumentalnej. Zachęcił dzieci do jeszcze większego zainteresowania muzyką, motywując ich także do doskonalenia swoich umiejętności. Już dziś zachęcamy do udziału za rok – w następnej edycji konkursu.