Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powtórka sukcesu z ubiegłego roku

Jadwiga Dworecka

Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. przeznaczony jest dla młodzieży gimnazjalnej województwa wielkopolskiego.  Odwołuje się do idei budowania społeczeństwa obywatelskiego, aktywnie upowszechniając podstawową wiedzę o funkcjonowaniu samorządu i jego znaczeniu dla życia lokalnych społeczności. 

Organizatorzy konkursu wzbogacają jego zakres o zagadnienia związane z procesem rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i integracją europejską. Starannie precyzowane pytania konkursowe obok wiedzy teoretycznej wymagają od uczestnika rozumienia zagadnienia. W tym roku był to już XXV Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Tym bardziej cieszymy się z ponownego sukcesu i zajęcia VI miejsca przez Adama Świerzewskiego ucznia klasy gimnazjalnej 3c, który został laureatem tegorocznej edycji. Dyplom laureata oraz nagrodę wręczył Adamowi organizator konkursu, wieloletni poseł i senator RP Ireneusz Niewiarowski.

 

Odsłony: 1208