Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pożegnań nadszedł czas

Monika Jurkowska

Punktualnie o godz. 9.00 tanecznym krokiem w rytm poloneza uczniowie klas szóstych rozpoczęli apel kończący rok szkolny 2014/2015. Ów apel był ostatnim w tej szkole dla przewodniczącej szkoły – szóstoklasistki, Igi Polowczyk, która przekazała władzę młodszej koleżance – Oldze Waleron. Poczet sztandarowy również się zmienił – Martę Ciesielską, Aleksandrę Przyjemską i Marcina Mikołajczyka zastąpili Wiktoria Wachowiak, Klaudia Rapior i Krzysztof Ostrowski.

Następnie przemawiała dyrektor szkoły – pani Justyna Szajerka. Potem odczytano list burmistrza Gminy Rawicz przesłany z okazji zakończenia roku. Po oficjalnych przemowach dzieci z klas 1-3 przeszły z wychowawcami do swych klas, by tam dokończyć świętowanie i uczcić pierwsze sukcesy.

Bardzo uroczysty i wzruszający moment nastąpił, kiedy uczniowie wyróżniający się z klas 4-6 odebrali swoje świadectwa, występując na środek boiska szkolnego. Przy wręczaniu świadectw z czerwonym paskiem szóstoklasistom ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Pani dyrektor podziękowała również rodzicom, nauczycielom oraz osobom zaangażowanym w działania na rzecz szkoły – państwu A.G. Dworeckim i E. R.Dziewięckim oraz pani G. Pertek, p. M. Maćkowiak i p. J. Niedbale. Następnie nastąpiło pożegnanie szkoły przez ucznia klasy 6., a na koniec piątoklasista życzył starszym kolegom i koleżankom powodzenia w dalszej edukacji.

Odsłony: 4047