Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MARCHEWKI

Marita Cwojdzińska

Każdego roku, 4 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Marchewki, dlatego też uczniowie klas I-III naszej szkole zdecydowali się, aby w ramach promocji zdrowia wspólnie świętować ten dzień.

Wstępem do naszych wspólnych zabaw była krótka prezentacja multimedialna, która ukazała dzieciom jakie korzyści niesie za sobą jedzenie marchewki. Uczniowie dowiedzieli się, że marchew to bardzo zdrowe warzywo, o którego właściwościach leczniczych i odżywczych decydują witaminy oraz minerały.

Po części teoretycznej dzieci miały możliwość wykonania dowolną techniką marchewki. Zajęcia te dostarczyły wiele pozytywnych emocji. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki wykonali bardzo kreatywne prace plastyczno-techniczne, których wystawę przedstawiamy poniżej.

 

Odsłony: 279