Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

1 Marca – Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Szkolny Klub Wolontariatu

Inicjatorem Dnia Pamięci poświęconego Żołnierzom Wyklętym był prezydent Lech Kaczyński.

 

"Żołnierze Wyklęci - bohaterowie antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu".

 

Wolontariusze z naszej szkoły postanowili uczcić pamięć "Żołnierzy Wyklętych "i nakręcić krótki film.

W filmie wspólnie zaśpiewali utwór zespołu Forteca pt. "Żołnierze Wyklęci".

Zobacz film

Odsłony: 151