Z kopyta kulig rwie...

Marita Cwojdzińska

W środę 10 lutego 2021r.  ciepło ubrani trzecioklasiści z naszej szkoły wybrali się na kulig do leśniczówki w Osieku, który został zorganizowany przez Koło Łowieckie nr 13 „Drop” w Rawiczu.

Gdy dotarliśmy na miejsce wszystko było już przygotowane. W momencie, kiedy uczestnicy kuligu usiedli na sanki rozpoczęła się śnieżna przygoda. Sanie mknęły przez polne drogi oraz las. Podczas trwania kuligu uczniowie mogli podziwiać piękny zimowy krajobraz. Warto zaznaczyć, że pośród uczestników wycieczki, nie było ani jednej osoby, która chociaż raz nie spadłaby z sanek. Po zakończeniu kuligu dzieci znalazły również czas na śnieżne zabawy.

Uwieńczeniem naszej  leśnej zimowej przygody były pieczone kiełbaski nad ogniskiem oraz gorąca herbatka.

Wyprawa na kulig była wspaniałą przygodą dla dzieci, która sprawiła wszystkim uczestnikom radość oraz zadowolenie. Trzecioklasiści pełni uśmiechu na twarzy wrócili do swoich domów.

Zobacz film