Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

“Niepodległa” - konkursy

Karolina Kononowicz

Przy okazji Święta Niepodległości w naszej Szkole zostały przeprowadzone dwa zdalne konkursy.

Pierwszy z nich - “Niepodległościowe puzzle” skierowany był dla młodszych dzieci -

z klas I - V. Uczniowie mieli za zadanie przyporządkować miejsca, zabytki, osoby … do konkretnego miasta.

Po poprawnym wykonaniu zadania, ukazała się postać, którą należało rozpoznać. Był nią oczywiście - Józef Piłsudski.

Oto nagrodzeni uczestnicy tego konkursu (wyłonieni drogą losowania): Natan Matuszkiewicz (1c), Borys Mika (2a), Zofia Połczyńska (4d), Arkadiusz Utraiczak (2c), Julia Puchała (4d), Marcelina Olejniczak (2c), Dorian Pobudek (2a). Po powrocie do szkoły dotrzemy do Was z patriotycznymi upominkami.

 

Starsi uczniowie (VI - VIII) mieli możliwość rywalizowania w “Konkursie wiedzy o Polsce”. Pytania dotyczyły wielu różnych dziedzin (np. historii, języka polskiego, geografii …). Zwycięzcy odpowiedzieli poprawnie na wszystkie pytania (podobnie jak kilkoro innych uczestników), a o przyznanych miejscach zadecydował czas,

w którym rozwiązali testy:

I miejsce - Adrian Maćkowiak - kl. 7d - czas 02:22

II miejsce - Mateusz Przybylski - kl. 7a - czas 02:42

III miejsce - Filip Kaczmarek - kl. 6c - czas 04:48

Oczywiście na Was również czekają upominki.

 

Spośród uczniów zaangażowanych w nasze obchody Narodowego Święta Niepodległości, postanowiliśmy wyłonić także osobę, której przyznaliśmy tytuł “Młodego Patrioty - 2020”. Został nim Kajetan Jurdeczka z klasy Va. Wziął on udział nie tylko we wszystkich konkursach w swojej kategorii wiekowej, ale również rywalizował ze starszymi kolegami w “Konkursie wiedzy o Polsce” (wyprzedził wielu z nich - 29 poprawnych odpowiedzi na 30 możliwych - czas 03:43). Uczeń przygotował także fotorelację ze swojego patriotycznego prywatnego świętowania. Kajetan - jesteś dla nas przykładem!!!

Odsłony: 231