Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

DZIEŃ CHLEBA

Uczniowie klasy III a

Okrągły i podłużny, biały i razowy, z foremki, na zakwasie i z chrupiąca skórką.

16 października swoje święto w naszej szkole miał król polskiego stołu – CHLEB. Z tej okazji dzieci wraz z nauczycielem przygotowały dekoracje i stół z różnymi gatunkami ziaren, kłosów zbóż, przetworów zbożowych i pieczywa.

Podczas zajęć w klasach rozmawialiśmy o początkach rolnictwa i pierwszych chlebach. Omówiliśmy etapy powstawania chleba oraz pracę ludzi różnych zawodów zaangażowanych w wypiek chleba. Zapoznaliśmy się z licznymi przysłowiami o chlebie i jego roli.

Mamy nadzieję, że Święto Chleba w naszej szkole na dobre już zagościło i będzie odbywać się co rok.

 

Odsłony: 254