Święto drzewa

Uczniowie klas I-III

10 X 2020 r.  z okazji ŚWIĘTA DRZEWA zostały zorganizowane w naszej szkole warsztaty ekologiczne, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I-III.

Każda z klas uczestniczyła w zajęciach, których motywem przewodnim było drzewo. Zajęcia miały za zadanie uświadomić dzieciom rolę drzew. Uczniowie poznali budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody, poznali etapy wzrostu drzewa, dowiedzieli się co lubią drzewa, a czego nie, rozwiązywały quiz o tematyce leśnej. Tego dnia odbyły się wycieczki do lasu, rozmowy z leśniczym oraz wiele różnych ciekawych inicjatyw. W ramach programu: „Czytam z klasą”, który w tym roku poświęcony jest ochronie środowiska - klasy wybrały lekturę: „Drzewo do samego nieba” .

Na zakończenie warsztatów dzieci potwierdziły, że są przyjaciółmi drzew, umieszczając swoje prace w salach lekcyjnych.

Zapraszamy również do galerii.