16 medali naszych uczniów w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych

Aldona Świtała

Na rawickim stadionie przy ulicy Sportowej w dniu 8 października, odbyły się indywidualne a zarazem drużynowe biegi przełajowe. Na tych Mistrzostwach Powiatu Rawickiego nasza szkoła wywalczyła  6 złotych , 5 srebrnych i 5 brązowych medali.

Worek z medalami otworzyła Antonina Klefas, która wywalczyła złoty krążek w kategorii dziewcząt rocznika 2010 i młodszych. Tuż za Antosią na linię mety wbiegły kolejne nasze wychowanki, a mianowicie Lena Olejnki i Iga Kaczmarek. A więc dziewczęta zdeklasowały pozostałe rywalki, tym bardziej, że tuż za podium uplasowała się również nasza uczennica, a mianowicie Jagna Polowczyk. Na tych zawodach mieliśmy przyjemność przeżyć deja vu podczas biegu męskiego w kategorii 2006-2007, w którym na najwyższym stopniu podium stanął Jan Garbaliński, niżej Dawid Pertkiewicz a najniżej Fabian Czerniak. Tuż za nimi kolejny nasz uczeń  Adam Becelewski. Wymienione drużyny zdecydowanie wygrały klasyfikację zespołową, tak samo jak chłopcy w roczniku 2010 i młodsi. Pozostałe nasze team'y dziewczęce (kat. 2008-2009 oraz kat. 2006-2007) wywalczyły zespołowo II miejsca. Natomiast chłopcy w roczniku 2008-2009 uplasowali się na najboleśniejszym miejscu dla sportowców, a więc miejscu czwartym. Indywidualnie miejsca w czołówce zajęli również:
I MIEJSCE:
Jan Kiełkiewicz kategoria 2010 i młodsi
III MIEJSCE:
Filip Nowak kategoria 2010 i młodsi
Paula Warakomska kategoria 2008-2009
Dawid Twardowski kategoria 2008-2009.
Gratulujemy naszym podopiecznym wspaniałego występu w przełajowych biegach indywidualnych oraz drużynowych i życzymy powodzenia w Finale Wojewódzki, który zaplanowany jest na wiosnę w Żerkowie.