Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” 2020

Jakubowska Anna

W roku szkolnym 2019/2020 Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” 2020 przybrał inną formę niż dotychczas. W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl w dniach 28.05 - 5.06.

Uczestnicy mieli możliwość przystąpienia do próbnego konkursu, który miał na celu przetestowanie działania platformy oraz możliwości technicznych zarówno organizatorów, jak i uczestników. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Uczniowie naszej szkoły z klas: II, III, IV, V, VI, VII i VIII wzięli udział w XXIX edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” 2020 w następujących terminach:

5 czerwca 2020 - Kategoria Żaczek

4 czerwca 2020 – Kategoria Maluch

3 czerwca 2020 – Kategoria Beniamin

2 czerwca 2020 – Kategoria Kadet

Konkurs co roku ma charakter jednorazowego testu. Podczas rozwiązywania zadań konkursowych uczniowie muszą wykazać się nie tylko wiedzą matematyczną, ale przede wszystkim logicznym myśleniem. Dzięki uczestnictwu w konkursie uczniowie mogą rozwijać pasję matematyczną i poszerzać horyzonty w zakresie nauk ścisłych.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 66 uczniów:

• w kategorii Żaczek (klasy 2) – 7 uczniów
  • w kategorii Maluch (klasy 3 i 4) – 14 uczniów
  • w kategorii Beniamin (klasy 5 i 6) – 29 uczniów
  • w kategorii Kadet (klasy 7 i 8) – 16 uczniów

Trzech uczniów naszej szkoły zdobyło wyniki bardzo dobre:

• Tymon Zakrzewski z klasy II a
  • Dawid Biernat z klasy II b
  • Bijoch Marcin z klasy VI a

Wyróżnienia otrzymali:

• Julian Antoniĉ z klasy III a
  • Bartosz Wróblewski z klasy III a
  • Tymoteusz Wolny z klasy III c
  • Nikodem Smentek z klasy IV b
  • Aleksandra Wróblewska z klasy V c
  • Antonina Kolber z klasy V c
  • Seweryn Majewski z klasy VIII a

GRATULUJEMY!

ŻYCZYMY POWODZENIA W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM!