Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Lekcja klasy IIb w Muzeum Ziemi Rawickiej

Barbara Krysiak

26.09.2019 r. klasa IIb wybrała się do Muzeum Ziemi Rawickiej na lekcję związaną z historią naszego miasta. Tematem było „Spotkanie z rawickim niedźwiadkiem”.

Dzięki paniom pracującym w muzeum dzieci dowiedziały się, dlaczego Rawicz ma w herbie niedźwiedzia na zielonej murawie. Uczniowie odbyli również spacer wokół ratusza szukając herbu  na jego murach oraz na murach pobliskich kamieniczek. Odświeżyły wiadomości o księżniczce Klotyldzie, której postać była kiedyś również ujęta w herbie Rawicza. Podsumowaniem spotkania były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci rysowały herb miasta. Wykonanymi pracami po powrocie do szkoły uczniowie udekorowali swoją klasę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 440