Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wspomnienia z wycieczki

Agnieszka Bratuś

W dniach 6-7 maja 2019 r. klasy 4a, 4d i 4f wraz z wychowawczyniami Agnieszką Węcłaś, Agnieszką Bratuś i Małgorzatą Maruwką wyjechały na wycieczkę do Cichowa – urokliwej miejscowości nad jeziorem niedaleko Gostynia.

Przywitało nas piękne słońce, ale też niestety - niska jak na maj – temperatura. Zamieszkaliśmy w przytulnych domkach ukrytych wśród bujnej zieleni. Na uczestników wycieczki w ciągu dwóch dni czekało niemało atrakcji: zabawne wyścigi rzędów (np. chodzenie na szczudłach), wyprawa po jeziorze łodziami kanu, paintball, wspinaczka skałkowa, festiwal kolorów, disco i ognisko, nocne spotkanie z duchami. Byli i tacy, którzy poczuli się jak morsy i spróbowali kąpieli w jeziorze! Uczniowie zwiedzili też skansen „Soplicowo”,

w którym obejrzeli obiekty z planu filmowego „Pan Tadeusz” takie jak karczma czy serownia. Mogli też podziwiać zwierzęta w tamtejszym małym zoo. Wyruszyli też w niesamowitą podróż dookoła - pomyślicie pewnie świata? Tak dobrze to nie było – objechali park zabawną małą kolejką.

W czasie wycieczki nie było czasu na nudę. Dzieci miały możliwość poznania własnych możliwości, zacieśniania przyjaźni klasowych, uczyły się samodzielności i pokonywania strachu. Wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

 

Odsłony: 1276