Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Góry, ach te góry!

Iwona Dworniczak, Małgorzata Zimna

W dniach od 10 do 12.06.2019 r. klasa IIIa odbyła długo wyczekiwaną wycieczkę w Karkonosze. Inicjatorami wyjazdu byli rodzice Igi - uczennicy tejże klasy. Zaprosili oni wszystkich uczniów wraz z wychowawczynią do schroniska „Odrodzenie” w Przesiece.

Na trasie czekała już na nich pani Maria (babcia Igi), która na prawie 8 km odcinku do schroniska pokazała młodym turystom niektóre urokliwe miejsca, jak Wodospad Podgórnej, polanę z leśniczówką, miejsce godowe cietrzewi. Oprócz podziwiania pięknych, górskich widoków,

uczestnicy wycieczki musieli szukać ukrytych listów, by następnie rozwiązać specjalne zadania.

Samo dotarcie na miejsce noclegu było dla wielu nie lada wyzwaniem – (1236 m n.p.m.), lecz wszyscy dzielnie znieśli trudy wędrówki pod górę.

Drugi dzień wycieczki trzecioklasiści spędzili w Czechach – w Dolinie Łaby. Dzielnie maszerowali w górę, wzdłuż rzeki, podziwiając górski krajobraz. Urządzili sobie nawet piknik na Certowej Strudze, a wieczorem niezmordowani przystąpili do sportowych potyczek.

W ostatnim dniu przemaszerowali grzbietem Karkonoszy. Dotarli do Słonecznika, pomachali Pielgrzymom, podziwiali szczyt Śnieżki, zatrzymali się na krótki odpoczynek w Strzesze Akademickiej. Następnie przez Biały Jar dotarli do Karpacza. Tu, w urokliwym Dworku Liczyrzepy, zjedli ostatni posiłek i wyruszyli w powrotną drogę do Rawicza.     

Podczas wszystkich górskich wędrówek uczniom klasy IIIa towarzyszyła wraz z przewodnikiem pani Maria - babcia Igi, która z niezwykłą pasją opowiadała o urokliwych zakątkach polskich i czeskich Karkonoszy. W ciągu trzech dni wspólnie przemaszerowaliśmy ponad 30 km turystycznych tras.

To była wycieczka pełna niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w sercach i pamięci wycieczkowiczów.

Uczniowie klasy 3a z wychowawczynią oraz ich rodzice dziękują bardzo szefostwu Schroniska Odrodzenie (rodzicom Igi) za dofinansowanie znacznych kosztów wycieczki, rodzinną atmosferę w Schronisku, przepyszne jedzenie, a babci Igi - Pani Marii, za uatrakcyjnienie pobytu.

 

Odsłony: 1236