Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Talent - Boża iskra w nas

Jadwiga Butkiewicz

5 czerwca na lekcji religii w klasach V, VI, VII i VIII gościliśmy pana Dawida Pietrzaka. Poprowadził lekcje, dzieląc się swoimi doświadczeniami, jak można w swoim życiu służyć talentami otrzymanymi od Pana Boga.

Tym bardziej, że przez wiele lat, bo od 14 roku życia trenował triathlon, tzn. dyscyplinę sportową składająca się z pływania, kolarstwa i biegania. Odniósł wiele sukcesów, między innymi był mistrzem Polski w klasie juniorskiej, a także mistrzem Polski w sztafecie w kategorii senior. Ponadto zdobywał inne miejsca na podium. Uświadomił, że talent to dar nam dany, który należy rozwijać, aby przez niego służyć nie tylko sobie, ale innym ludziom. Ale udowodnił, żemóc to chcieć. Jego życiowym wyzwaniem było ukończenie terapii z wady wymowy, jaką jest jąkanie. O tym mogli przekonać się uczniowie będący na lekcji. Lekcje odbyły się w przyjaznej atmosferze, uczniowie wychodząc z lekcji byli pod wrażeniem osobowości pana Dawida. Obiecał, że następną lekcję przeprowadzi na stadionie, gdyż kilka lat temu skończył Akademię Wychowania Fizycznego w specjalizacji trenerskiej. Bardzo dziękujemy za to świadectwo wiary i niezwykłego, pouczającego spotkania.

 

Odsłony: 1245