Teatralne potyczki

Agnieszka Bratuś

Uczniowie klas 4d od początku roku szkolnego rozwijają swoje talenty aktorskie. Występowali już na szkolnej scenie, zatem przyszedł czas, by sprawdzić swoje umiejętności gdzie indziej.

W tym celu wzięli udział w XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Teatralnym MASKA  2019, który odbył się 16.05. Organizatorem konkursu była Samorządowa Szkoła Podstawowa w Nowym Folwarku koło Wrześni. Koło teatralne zaprezentowało przedstawienie „Legenda o warszawskim Bazyliszku” oparte na motywach słuchowiska Wandy Chotomskiej. Spektakl niósł przesłanie, że pomysłowości i odwagą można pokonać każde zło. Teatralny debiut wypadł całkiem nieźle – dzieci otrzymały wyróżnienie za  „zbiorową kreację aktorską”.

Było to z pewnością ważne i ciekaw doświadczenie. Występ uczył pokonywania tremy, odpowiedzialności za całość zespołu, opanowania tekstu. Próby stały się okazją do rozwijania pomysłowości, pracy nad dykcją i ruchem scenicznym.