Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Teatralne potyczki

Agnieszka Bratuś

Uczniowie klas 4d od początku roku szkolnego rozwijają swoje talenty aktorskie. Występowali już na szkolnej scenie, zatem przyszedł czas, by sprawdzić swoje umiejętności gdzie indziej.

W tym celu wzięli udział w XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Teatralnym MASKA  2019, który odbył się 16.05. Organizatorem konkursu była Samorządowa Szkoła Podstawowa w Nowym Folwarku koło Wrześni. Koło teatralne zaprezentowało przedstawienie „Legenda o warszawskim Bazyliszku” oparte na motywach słuchowiska Wandy Chotomskiej. Spektakl niósł przesłanie, że pomysłowości i odwagą można pokonać każde zło. Teatralny debiut wypadł całkiem nieźle – dzieci otrzymały wyróżnienie za  „zbiorową kreację aktorską”.

Było to z pewnością ważne i ciekaw doświadczenie. Występ uczył pokonywania tremy, odpowiedzialności za całość zespołu, opanowania tekstu. Próby stały się okazją do rozwijania pomysłowości, pracy nad dykcją i ruchem scenicznym.

 

Odsłony: 868