Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uwaga prąd !!!

Justyna Grzelewska

W ostatnim czasie na zajęciach w klasach drugich zajmowaliśmy się tematyką związaną z elektrycznością. Na podstawie ilustracji i własnych doświadczeń dzieci ułożyły reguły bezpiecznego   korzystania z urządzeń elektrycznych.

Szczegółowo zostały omówione także sytuacje niebezpieczne oraz sposoby ich zapobiegania. Przy okazji tego tematu przypomnieliśmy sobie także inne, ekologiczne źródła pozyskiwania energii, które na szczęście w ostatnich latach stają się coraz popularniejsze. Temat z elektrycznością był także dobrym momentem do nauki kilku angielskich słówek :

Uwaga! - Warning!

Uważaj! -  Be careful!

Strzeż się! – Beware!

Niebezpieczeństwo  Danger

Energia słoneczna – Solar energy

Energia węglowa – Coal energy

Energia wiatru – Wind energy

Energia wodna – Hydroenergy

 

Odsłony: 2032