Pierwszoklasiści z 1B czytelnikami!!

Utworzono dnia 08.01.2024

Jest nas coraz więcej! Tym razem klasa Ib powiększyła liczbę aktywnych czytelników w naszej bibliotece. Podczas zajęć, które odbyły się właśnie dzisiaj, porozmawialiśmy o tym jak należy się w bibliotece zachowywać, jak obchodzić się z książką oraz przypomnieliśmy sobie różnice między księgarnią, antykwariatem a biblioteką. Pierwszaki poznały kilka ciekawostek związanych z księgozbiorem, po czym złożyły uroczyste ślubowanie i zostały tym samym pasowane na czytelnika. Dopiero wtedy dzieci otrzymały w prezencie książki od Instytut Książki. Oprócz „Wnuczki antykwariusza”, napisanej przez znaną i lubianą Justynę Bednarek, w pakiecie znajduje się „Przewodnik dla rodziców pierwszoklasisty”, a w nim m.in. informacje dlaczego warto czytać razem oraz rekomendacje czytelnicze dla najmłodszych. Niezmiennie polecamy przewodnik rodzicom i zapraszamy do biblioteki, by rozpalać w pierwszoklasistach miłość do książek!

1B czyta książki

Utworzono dnia 08.01.2024, 22:38